Czy kurzajki na stopach dziecka da się wyleczyć domowymi sposobami?

Czy kurzajki na stopach dziecka da się wyleczyć domowymi sposobami?

Ostatnio coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych form leczenia i sięga po domowe sposoby, które stosowali nasi przodkowie. Czy takie rozwiązanie jest dobre w przypadku kurzajek na stopach u dziecka? Czy domowymi sposobami da się je wyleczyć? Czy jednak potrzebny jest podolog dziecięcy warszawa? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście!

Problematyczne kurzajki

Kurzajki potrafią spędzić sen z powiek. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to mogą powodować ból, czy dyskomfort przy wykonywaniu nawet najprostszych czynności. Najbardziej dokuczliwe są kurzajki na stopach lub pod paznokciami. Wystąpić mogą u każdego – niezależnie od wieku czy płci. Wystarczy, że będziemy mieli kontakt z osobą, która ma kurzajki, lub będziemy dotykali tych samych przedmiotów co ona. Niektórzy pewnie stwierdzą, że można takich osób unikać, ale czy faktycznie to jest możliwe? Każdego dnia jesteśmy narażeni na działanie wielu czynników zewnętrznych, zwłaszcza dzieci. Zakażenie się kurzajką wcale nie jest takie trudne.

Domowe sposoby na kurzajki

Z kurzajkami zmagali się już nasi przodkowie, więc zdążyli sprawdzić, co przynosi ulgę i pomogą w ich usunięciu. Najlepsze efekty zapewnia kuracja z wykorzystaniem glistnika jaskółcze ziele. Roślina ta występuje pospolicie na skrajach lasów i przy drogach. Leczenie polega na smarowaniu kurzajki sokiem z przełamanej łodygi glistnika. Należy to powtarzać kilka razy, ale z zachowaniem ostrożności, gdyż glistnik pozostawia na skórze ślady, które później ciężko zmyć. Do domowych sposobów leczenia kurzajek można też zaliczyć kurację sokiem z liści mlecza. Przeprowadza się ją na podobnych zasadach jak tą z wykorzystaniem glistnika. W leczeniu kurzajek dobre efekty daje też czosnek, czy skórka cytryny moczona w occie jabłkowym. Wystarczy robić regularnie okłady, by kurzajki po pewnym czasie zaczęły się zmniejszać.

Kurzajki na stopach dziecka – leczenie profesjonalne czy domowymi sposobami?

Leczenie domowymi sposobami może okazać się dobrym wyborem, ale w przypadku kurzajek na dłoniach. Jeśli kurzajki występują na stopach dziecka, to mogą powodować ból przy chodzeniu, czy dyskomfort przy wykonywaniu nawet prostych czynności. Czy aby na pewno tego chcemy? Czy chcemy narażać swoje dziecko na długotrwały ból? Domowe metody leczenia wymagają systematyczności i zwykle potrzebują więcej czasu, by przynieść widoczne efekty. Zupełnie inaczej jest w przypadku wykorzystania profesjonalnych metod leczenia. Podolog jest w stanie w bardzo szybkim czasie określić rodzaj kurzajek, jak również dostosować kurację, która zapewni najlepsze efekty i przyniesie natychmiastową ulgę. W praktyce oznacza to, że dziecko w ciągu kilku dni może pozbyć się kurzajek i znów poruszać się swobodnie, bez bólu. Dlatego w przypadku kurzajek, lepiej postawić na profesjonalne leczenie i jak najszybciej zgłosić się do podologa. Wśród najpopularniejszych metod leczenia wymienia się laseroterapię (usuwanie kurzajek laserem), krioterapię (wymrażanie kurzajek), czy elektrokoagulację (wypalanie kurzajek).

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *