USG 3D – co trzeba wiedzieć o badaniu?

Zauważyć można, że USG 3D wzbudza coraz więcej pytań. Nawet w wyszukiwarce internetowej najczęściej wpisywane irazy to „usg 3d co to” oraz https://ginekolog-warszawa.pro/usg-3d/. Czym dokładnie jest to badanie? Komu dedykowane jest USG 3D? Ile zapłacimy za tego typu badanie? Sprawdzamy!

USG 3D – czym jest?

Najprościej mówiąc mamy do czynienia z innowacyjną technologią opierającą się na obrazie 3D. USG 3D jest najczęściej stosowanym badaniem w diagnostyce prenatalnej, czyli dokładnie wtedy, gdy kobieta jest w ciąży. Z jego pomocą można oszacować płeć dziecka, sprawdzić jego rysy twarzy, czy przewidzieć termin porodu. Jednak to nie wszystko, ponieważ USG 3D pozwala również wykryć wady wrodzone płodu.

USG 3D – gdzie jest wykonywane?

Gdzie dokładnie wykonuje się USG 3D? Niektóre panie mogą stwierdzić, że w publicznych placówkach zdrowia. Jednak nie jest to takie oczywiste, jak by się mogło wydawać. Publiczne placówki zdrowia często zmagają się z problemami finansowymi, więc nie mogą sobie pozwolić na zakup nowoczesnego sprzętu. Zwykle pracują na standardowych rozwiązaniach, więc tutaj niestety może się rozczarować. Całe szczęście na rynku działają nie tylko publiczne placówki zdrowia, ale również prywatne i tutaj takich problemów nie ma. USG 3D w prywatnym gabinecie jest najczęściej wykonywanym badaniem prenatalnym i to właśnie tutaj możemy liczyć na to, że zostanie nam wykonane w ekspresowym tempie.

USG 3D – koszty badania

Ile w takim razie zapłacimy za USG 3D? Niestety na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo ostateczny koszt zależy od poszczególnych placówek. Na pewno na przystępne ceny możemy liczyć w profesjonalnych miejscach, w tym np. w prywatnych, które przyjmują w Warszawie. Tutaj nacisk kładzie się zarówno na to, by zapewnić pacjentom  w ciąży jak najszerszy zakres usługi i fachowe wsparcie, a przy tym nie pobierać zbyt wysokich opłat. Co to oznacza dla ciężarnych? Jeśli zgłoszą się do takiego profesjonalnego gabinetu, to mogą być pewne, że za USG 3D nie poniosą wysokiej opłaty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *