Porady Na Temat Dobrego Podejścia, Nawet Jeśli Zdiagnozowano Raka

„Masz raka” to trzy słowa, których nikt nie chce usłyszeć.

Natychmiast przywodzi na myśl obrazy bolesnych zabiegów, operacji i śmierci. Jednak wiele nowotworów jest obecnie bardzo uleczalnych. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby nadal uzyskać dobrą jakość życia. Te wskaźniki powinny być pomocne.

Rak to słowo, że większość ludzi boi się słyszeć całe życie. Wielu nawet nie dostać regularne badania kontrolne z obawy przed tym słowem. Ale korzystając z najnowszych badań przesiewowych raka, takich jak mammografia i kolonoskopia, dasz sobie najlepsze szanse nigdy nie trzeba słyszeć bał „C” słowo!

Kiedy radzisz sobie z rakiem, musisz szukać wsparcia u przyjaciół i rodziny. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich bliscy chcą być tam, aby wspierać ich przez szorstką podróż i że zrobią wszystko, aby pomóc pacjentowi onkologicznemu czuć się bardziej zrelaksowany, wygodny i kochany.

Ważne jest, aby pracować jak najwięcej podczas walki z rakiem. Wiele osób jest w stanie pracować regularnie, nawet gdy są one coraz leczenia raka. Możliwe jest, aby żyć bardzo normalne życie z rakiem tak długo, jak starają się żyć normalnie.

Rozpoznaj intelektualnie, że twój wygląd fizyczny prawdopodobnie zmieni się po rozpoznaniu raka. Jeśli przejdziesz do leczenia, przewidując, że w końcu będziesz wyglądać inaczej, będziesz miał znacznie lepsze nastawienie, gdy te zmiany rzeczywiście mają miejsce. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czego się spodziewać, przygotowując się do rozpoczęcia podróży.

Istnieje wiele stygmatów z rakiem, które istnieją do dziś. Ludzie często zastanawiają się, czy rak jest zaraźliwy, jeśli osoby z rakiem mogą wykonywać tak dobrze, jak ktoś bez raka, czy pacjenci z rakiem będą obrażani na samą wzmiankę o chorobie. Spróbuj wyeliminować te stygmaty wśród przyjaciół i rodziny, jeśli się pojawią.

Usiądź i przejdź nad swoimi celami i priorytetami. Diagnoza raka stanowi dobry powód, aby ponownie ocenić i zastanowić się nad swoim życiem. Niektóre rzeczy, które były ważne, mogą nie być już tak ważne, jak wcześniej. Czy są jakieś działania, o których myślałeś, czy ludzie, których nie widziałeś, że chciałbyś?

Produkty kosmetyczne często zawierają rakotwórcze.

Produkty te są stosowane na skórę i mogą siedzieć tam godzinami wchłaniane przez pory skóry i prowadzi do większej szansy na raka. Aby zmniejszyć to ryzyko, należy unikać produktów kosmetycznych, które zawierają składniki z „PEG” lub „-eth” w nazwie.

Ważne jest, aby przeczytać etykiety ostrzegawcze dla wielu produktów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że produkty, których używają na co dzień zawierają rakotwórcze. Przy zakupie produktów, należy zwrócić szczególną uwagę na składniki produktu, a nawet szukać etykiet ostrzegawczych, które mogą powiedzieć, że produkt, który zamierzasz kupić może powodować raka.

Zastanów się, jak poradzisz sobie ze stresem związanym z diagnozą raka. Każdy radzi sobie inaczej, ale ważne jest, aby mieć sposób na relaks po szczególnie trudnym dniu. Zbadaj techniki relaksacyjne, zastanów się, z którymi przyjaciółmi i członkami rodziny możesz otwarcie porozmawiać, i utrzymywać dziennik.

Dobrą wskazówką do czynienia z rakiem w ogóle jest, aby upewnić się, że zarobić sobie kilka dobrych punktów karmy. Darowizny na badania nad rakiem i inne organizacje charytatywne specyficzne dla raka pomaga czuć się dobrze i z pewnością pomoże w trwającej walce z tą brutalną chorobą. A jeśli karma jest prawdziwa, wietrzenie po jej dobrej stronie nie zaszkodzi.

Utrzymać uczciwe podejście, gdy mamy do czynienia z kimś, kto ma raka. Twój przyjaciel lub członek rodziny może być musiał podjąć trudne decyzje dotyczące swoich przyszłych potrzeb i musi wiedzieć, czego się spodziewać. Ważne jest również, aby dzielić się jak najwięcej informacji z innymi członkami rodziny, aby mogli rozpocząć radzenie sobie z własnymi emocjami.

Uzyskaj regularne mammogramy od 40 roku życia. Wczesne wykrywanie jest najlepszym sposobem, aby wygrać walkę z rakiem piersi. Jeśli jesteś z rodziny wysokiego ryzyka, warto omówić począwszy od wcześniej niż 40 na regularne badania przesiewowe. To da ci największą szansę na pokonanie go.

Dla pacjentów z rakiem, którzy biorą chemioterapię, uważaj na utratę paznokci. Jest to częsty efekt uboczny chemioterapii, że lekarze mogą nie powiedzieć o. Jeśli twoje paznokcie wypadają, pamiętaj, aby mieć oko na nie na infekcję, która jest czymś, co wymaga natychmiastowego leczenia.

Nie wszystkie zwykłe tkaniny stosowane w odzieży są skuteczne w blokowaniu szkodliwych promieni ze skóry. Jeśli nie możesz znaleźć odzieży blokującej słońce lokalnie, Internet jest doskonałym źródłem informacji dla sprzedawców specjalistycznych.

Unikaj kosmetyków, które mają w sobie smołę. Smoła może potencjalnie powodować raka skóry, jeśli stosowane na bieżąco. Oprócz kosmetyków, niektóre zabiegi łuszczycy i szampony mogą również zawierać smoły. Sprawdź uważnie swoje etykiety!

Aby spróbować zapobiec rakowi, upewnij się, że regularnie sprawdzasz. Dowiedz się, jak często trzeba sprawdzać pod kątem różnych nowotworów, takich jak piersi, prostaty, płuc, jelita grubego, szyjki macicy i skóry. Wczesne wykrycie raka znacznie zwiększa szansę na wyleczenie i zmniejsza ryzyko zgonu z powodu raka.

Jednym z najlepszych sposobów, aby ułatwić komuś, kto został zdiagnozowany z rakiem jest świadomie słuchać tego, co mówią. Słuchanie kogoś może wydawać się łatwe, ale jest trudniejsze niż się wydaje. Mając to na myśli, ważne jest, aby nie przerywać i słuchać tego, co mają do powiedzenia nie tylko z uszami, ale także oczami i ciałem.

Mam nadzieję, że niektóre z tych wskazówek mogą być pomocne dla Ciebie. Poprzez po zdrowszego stylu życia i nie narażając się na oczywiste szkodliwe czynniki, takie jak palenie tytoniu, ryzyko zdiagnozowania raka może być znacznie zmniejszyć. Jeśli zdiagnozowano, należy znaleźć wykwalifikowanych, progressive i empaetic lekarza. Nigdy nie poddawaj się próbując poprawić jakość swojego życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *