Ginekolog Warszawa

Ginekolog i hormonalna terapia zastępcza

Ginekolog i położnik i ginekolog to specjalizacja medyczna, która obejmuje dwie specjalizacje: ginekolog i położnictwo. Jest również powszechnie znany jako O&G i obs lub gatunek w języku angielskim oraz on i gyp w kanadyjskim angielskim.

Położnik to lekarz, który leczy kobiety z powikłaniami ciąży. Najczęstsze problemy to poród przedwczesny, poronienie i przedwczesny poród. Lekarz, który jest uprawniony do leczenia kobiet w ciąży, musi ukończyć czteroletnie studia w akredytowanej szkole medycznej.

Ginekologa i położnika można podzielić na dwie różne podgrupy, https://ginekolog-warszawa.pro/swedzenie-i-pieczenie-miejsc-intymnych-u-dziewczynek/ mianowicie związane z menopauzą i związane z ginekomastią. Określenie związane z ginekomastią odnosi się do rozpoznania wady rozwojowej piersi związanej z zaburzeniami równowagi hormonalnej.

Uważa się, że ginekomastia jest zaburzeniem, które dotyka mężczyzn. To zaburzenie jest również znane jako wzrost włosów łonowych. Stan ten wynika z redukcji męskich hormonów przez własną zdolność organizmu do metabolizowania tych hormonów. Ta redukcja powoduje, że włosy rosną nieprawidłowo w niektórych obszarach ciała.

Większość kobiet cierpi na tego typu choroby w pewnym okresie swojego życia. Chociaż nie ma na to lekarstwa, większość osób dotkniętych tym zaburzeniem jest w stanie prowadzić zdrowy tryb życia, mimo że będą czuć się skrępowani swoimi piersiami.

Rozpoznanie ginekologiczne składa się z trzech etapów.

Pierwszym jest badanie fizykalne lekarza zwane mammografią, które ujawnia wszelkie nieprawidłowości. Jeśli te nieprawidłowości zostaną zdiagnozowane, diagnoza ginekomastii. Następnie zostanie ustalona przyczyna ginekomastii.

Trzeci etap procesu diagnostycznego polega na zastosowaniu zdjęć rentgenowskich i innych technik diagnostycznych w celu potwierdzenia, czy problem związany z ginekomastią jest rzeczywiście ginekomastią, a nie poważniejszym stanem, takim jak dysfunkcja tarczycy lub nadczynność tarczycy. W rzadkich przypadkach operacja może być zalecana jako ostateczność w celu skorygowania nierównowagi hormonalnej.

Ginekolog i położnik zwykle leczą objawy ginekomastii i przyczynę ginekomastii. Chociaż nie ma lekarstwa na ten stan, można go leczyć. Najskuteczniejszym sposobem walki z tym stanem jest przede wszystkim unikanie jego wywołania.

Suplementy powiększające piersi są często przepisywane przez ginekologa w leczeniu ginekomastii. Chociaż te suplementy nie mogą całkowicie wyeliminować problemu, mogą go kontrolować. Większość lekarzy zaleca to szczególne podejście, ponieważ jest to najbardziej naturalna metoda leczenia problemów ze wzrostem piersi. Należy jednak pamiętać, że nie ma gwarancji, że suplementy mogą zapobiec wystąpieniu tego schorzenia w przyszłości.

Inną opcją często zalecaną przez lekarzy jest hormonalna terapia zastępcza, znana również jako HTZ. Metoda ta polega na wykorzystaniu w organizmie syntetycznych hormonów w celu przeciwdziałania zaburzeniom równowagi spowodowanym zmniejszoną produkcją niektórych hormonów. Hormony mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Hormonalną terapię zastępczą najlepiej stosować przy pomocy ginekologa.

Estrogen to hormon odpowiedzialny za promowanie wzrostu piersi. Kobiety cierpiące na ginekomastię muszą przyjmować estrogen w dużych dawkach, aby stymulować wzrost. Ta hormonalna terapia zastępcza jest uważana za bezpieczną, gdy jest stosowana doustnie.

Dostępne są leki przeciwdziałające działaniu estrogenu, takie jak tabletki antykoncepcyjne. Z drugiej strony pigułki antykoncepcyjne można przyjmować w celu stłumienia wpływu estrogenu na organizm, chociaż nie mogą odwrócić działania estrogenu. Pigułki antykoncepcyjne są dobrą alternatywą dla HTZ, ponieważ są uważane za bezpieczniejsze i łatwiejsze do zażywania.

W niektórych przypadkach operacja jest zalecana jako ostateczne leczenie ginekomastii. Niektórzy chirurdzy mogą zalecić usunięcie jajników, zwane histerektomią. Histerektomia jest zabiegiem bardzo inwazyjnym i jest zalecana tylko wtedy, gdy podstawowe przyczyny ginekomastii nie są leczone lub kontrolowane. Celem tego zabiegu jest zmniejszenie rozmiaru biustu i wyeliminowanie przyczyny tego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *