Czy warto korzystać z modnych diet?

Czy warto korzystać z modnych diet?

Osoby, które regularnie czytają gazety, przeglądają Internet, na pewno niejednokrotnie trafiały na rożne propozycje diet i odchudzania się. Jak wiadomo żyjemy w kulcie szczupłej sylwetki, dlatego dzisiaj niemalże wszyscy chcą być chudzi. Z jednej strony to dobrze, bo na ogół prawidłowa masa ciała wiąże się ze zdrowiem. Takie osoby jedzą owoce, warzywa, nabiał, uprawiają sport. Jednak co z tymi, którym zdarza się przytyć i chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy? Czy zawsze bezpiecznie jest korzystać z gazetowej diety? Przykładowo kilka lat temu bardzo modna była dieta Dukana. Opierała się ona w dużej mierze na tym, aby jeść nabiał i nie łączyć go z węglowodanami.

Z jednej strony był to dobry pomysł i na początku powodował on szybkie chudnięcie. Jednak okazywało się, że taki tryb żywienia powoduje zakwaszenie organizmu oraz problemy z pracą nerek. Często okazywało się, że osoby, które wcześniej nie skarżyły się na pracę swoich nerek nagle maja z nimi wielki problem. A wszystko to przez niepozorną, modną dietę. Podobnie było przypadku słynnej diety Kopenhaskiej. Polegała ona na jedzeniu bardzo małych ilości pokarmu. Okazywało się, że często osoby, które ją stosowały potem przybierały błyskawicznie na wadze. Jak widać nie zawsze warto korzystać z tzw. modnej diety. Czasami potrafi ona przynieść więcej szkody niż pożytku.

Dlatego jeśli zależy nam na prawdziwym odchudzaniu konieczne jest skorzystanie ze zbilansowanej i mądrej diety. Tutaj może się nam przydać pomoc fachowców. Poszukiwanie kogoś kto zna się na odchudzaniu można zacząć od Internetu. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło np. dobry dietetyk w Warszawie, aby znaleźć kogoś kto najprawdopodobniej nam pomoże. Ważne jest tylko to, aby korzystać z pomocy ludzi po profesjonalnych szkołach, a nie tylko takich, którzy pokończyli przypadkowe kursy. W końcu odchudzanie wiąże się ze zdrowiem. A zdrowie należy odpowiednio pielęgnować bez względu na to, ile mamy lat. Dlatego tak ważne jest to, aby odpowiednio wybrać lekarza i dietetyka.”

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *