Peruki syntetyczne BelleTress – gdzie kupić?

Czasami zdarza się sytuacja, w której jesteśmy poważnie chorzy. Niestety w wielu sytuacjach nie jest to zależne od nas, bo chorób się po prostu nie wybiera. Oczywiście możemy w znacznym stopniu przyczynić się do jej zapoczątkowania, ale na pewno nie robimy tego celowo, bo raczej nikt z nas nie chciałby być poważnie chory. Jedną z nich jest nowotwór – w tym wypadku nie zawsze udaje się z nim wygrać. Jak się okazuje wiele zależy od tego w jakim stadium wykryjemy chorobę.

Chemioterapia wpływa na nasz wygląd

Nie mniej jednak najczęściej nowotwory leczy się przy pomocy chemioterapii. Tak naprawdę niezależnie od tego jaka będzie to dawka chemii to i tak raczej wypadną na włosy na głowie i jest to zupełnie normalne. W przypadku mężczyzn nie jest to aż taki problem, ale kobiety na pewno chciałyby takiej sytuacji uniknąć. Niestety nie jest to możliwe, ale z drugiej strony wcale nie jest to jednoznaczne z tym, że już nigdy nie będziemy mieć włosów. W dzisiejszych czasach istnieje skuteczne rozwiązanie takiego problemu, a są nimi peruki. Jednym z ich rodzajów są peruki syntetyczne, czyli teoretycznie nieco gorsze od tych naturalnych, ale w rzeczywistości każdy z nas ma przecież inne potrzeby.

Odpowiednia pielęgnacja peruki to podstawa

Warto wiedzieć, że niezależnie od rodzaju peruki zawsze trzeba o nią dbać. W jaki sposób? Przede wszystkim na samym początku powiedzmy sobie o czesaniu takiej peruki – jeśli zdecydowaliśmy się na włosy kręcone to musimy czesać je bardzo delikatnie. Z kolei w przypadku włosów prostych czesanie jest możliwe tylko wtedy, gdy będą one zarówno suche jak i mokre, jednak tutaj również powinno się odbywać to delikatnie. Nie możemy zapominać o regularnym praniu peruki. W zasadzie to nie ma w tym niczego skomplikowanego, bo wystarczy tylko taką perukę namoczyć, a następnie wyczyścić specjalnym szamponem do peruk syntetycznych. Następnym krokiem jest dokładne spłukanie szamponu i wtedy możemy zdecydować się na odżywkę do peruk, aby wyglądała ona świeżo. Ważny punkt to również dokładne wysuszenie takiej peruki – w zależności od długości i grubości włosów trwa to zazwyczaj nie więcej niż kilka godzin. Powinniśmy być świadomi tego, że tylko przy odpowiedniej i przede wszystkim regularnej pielęgnacji takiej peruki będziemy mogli cieszyć się jej dobrym stanem przez długi czas. Jednocześnie nie będzie konieczności kolejnego wydawania pieniędzy na nową perukę co może trochę kosztować – zależy na jaką się zdecydujemy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *