Laserowe usuwanie włosów w Sky Clinic

Chcesz na zawsze pozbyć się nadmiernego owłosienia, ale nie wiesz, którą metodę laserową wybrać? We wrocławskiej Sky Clinic dysponujemy nowoczesnym laserem diodowym Linscan, dzięki któremu zapomnisz o depilacji w sposób szybki i bezbolesny. Metoda, którą stosujemy pokochały miliony kobiet i mężczyzn na całym świecie nie bez powodu. Zobacz, jak przygotować się do zabiegu i jakich efektów możesz się spodziewać.

Na rynku dostępnych jest wiele metod laserowego usuwania włosów. Nie wszystkie są skuteczne, nie wszystkie są bezbolesne. Dlatego też, przygotowując się do serii takich zabiegów warto przyjrzeć się sprzętowi, którym dysponuje wybrana przez ciebie klinika medycyny estetycznej.

Linscan – skuteczny, bezbolesny, w Sky Clinic

We wrocławskiej klinice medycyny estetycznej Sky Clinic zawsze bardzo pieczołowicie podchodzimy do wyboru metod, które proponujemy naszym pacjentom. Nie inaczej było w przypadku metody laserowego usuwania włosów. Postawiliśmy na Linscan, czyli laser diodowy z innowacyjnym skalowaniem liniowym.

Co to oznacza w praktyce? Laser ten wychwytuje melaninę, czyli barwnik skóry, na różnych poziomach. Dzięki temu jest w stanie trwale usunąć mieszki włosowe znajdujące się na różnej głębokości naszej skóry. To z kolei powoduje, że depilacja jest prawdziwie skuteczna i daje efekt naprawdę gładkiej skóry.

Rozwiązanie to jest niezwykle skuteczne w krótkim czasie. Zalecana liczba zabiegów tego typu urządzeniem to od 2 do 6 sesji, w zależności od ilości owłosienia. Zabieg wykonuje wykwalifikowany kosmetolog, który w zależności od potrzeb i depilowanej okolicy zaproponuje odpowiednie znieczulenie.

Co ważne, laser tego typu ma wbudowany system chłodzący z kryształem, który sam w sobie niweluje uczucie dyskomfortu, z jakim może wiązać się laserowe usuwanie włosów. Kryształ mocno chłodzi skanowaną partię ciała, tak aby zabieg był jak najmniej nieprzyjemny dla pacjenta.

Zapewne interesuje Cię, kiedy zobaczysz efekty stosowanych zabiegów? Tego niestety nie da się ustalić bez konsultacji. Nasz kosmetolog poinformuje Cię jednak, w jakim czasie powinnaś lub powinieneś uzyskać idealnie gładką skórę bez owłosienia.

Kto może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

Laser diodowy Linscan jest odpowiedni do przeprowadzania zabiegu u osób z zapaleniem mieszków włosowych, dlatego nie będzie to stanowiło przeciwskazania do trwałego usunięcia włosów. Generalnie zabieg ten jest proponowany osobom, które mają owłosienie nadmierne lub owłosienie w miejscach niepożądanych. Mogą być to zarówno łydki, pachy, plecy, okolice bikini, czy twarz. Ilość zabiegów i czas ich trwania będzie ściśle związany z tym, jakie jest owłosienie i jak duża jest partia ciała, na którą chcesz zastosować laserowe usuwanie włosów.

Ponieważ jest to zabieg z zastosowaniem laseru, nie każdy może mu się poddać. Dlatego też spodziewaj się, że przed jego wykonaniem, nasz specjalista zada Ci szereg pytań. Będą one miały na celu m. in. ustalenie, czy nie jesteś w grupie osób, które nie mogą usuwać włosów metodą laserową. Kto do nich należy? Przeciwskazania do laserowego usuwania włosów, które trwale nie pozwolą Ci na wykonanie zabiegu to chorowanie na bielactwo lub łuszczycę. Ponadto z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, a także osoby na stałe przyjmujące retinoidy, czyli np. leczące farmakologicznie trądzik.

Są także przeciwskazania, które krótkotrwale będą kazały Ci odłożyć zabieg laserowego usuwania włosów na później. Należą do nich: uprzednia depilacja woskiem lub pęsetą, stosowanie peelingów, świeża opalenizna.

Jak przygotować się do zabiegu?

Jeśli wykonywałeś któryś z wymienionych zabiegów, musisz po prostu chwilę odczekać. W przypadku złuszczania skóry peelingiem jest to minimum tydzień, a w przypadku usuwania włosów za pomocą wosku lub pensety – miesiąc. W drugim przypadku będzie trzeba poczekać aż wyrwane włoski odrosną, a dzień przed zabiegiem zgolić je za pomocą jednorazowej maszynki.

Obwarowania przed tego typu zabiegami powodują, że warto za depilację laserową zabrać się przynajmniej kilka tygodni przed okresem letnim. Zwłaszcza, że zabieg trzeba przynajmniej jednokrotnie powtórzyć. Warto jednak pamiętać, że wybierając laser Linscan w Sky Clinic czas ten jest i tak znacznie krótszy niż w przypadku innych metod laserowego usuwania włosów.

Jak wygląda laserowe usuwanie włosów i pielęgnacja po zabiegu?

W momencie, gdy umówisz się już na laserowe usuwanie owłosienia, po wstępnej konsultacji kosmetolog będzie bardzo dokładnie skanował laserem kawałek po kawałku partię ciała, z której chcesz się pozbyć nadmiaru włosów. W przypadku Linscan zabieg może powodować jedynie niewielki dyskomfort, który staramy się zmniejszyć do minimum stosując odpowiednie znieczulenie. Zabieg, w zależności od wielkości okolicy trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.

Bezpośrednio po nim twoja skóra może być lekko zaczerwieniona, a mieszki włosowe lekko opuchnięte. Nie ma jednak obaw – ten objaw ustępuje bardzo szybko, do 30 minut po zabiegu. Musisz jednak wiedzieć, że w trakcie całego procesu depilacji laserowej musisz unikać ekspozycji depilowanych partii skóry na słońce. Nie wyklucza to wykonywania zabiegów w miesiącach letnich, ponieważ można stosować kremy z filtrem, jednak tym bardziej warto pomyśleć o rozpoczęciu procedury zanim wystąpią upały.

Dlatego też musisz zaopatrzyć się w krem z filtrem. Minimalna ochrona, jaką zalecają nasi kosmetolodzy do 30 SPF.

Decydując się na zabieg laserowego usuwania owłosienia w Sky Clinic stawiasz na najlepszy sprzęt i doświadczonych specjalistów. Nasi kosmetolodzy bardzo precyzyjnie są w stanie określić ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania pożądanego efektu, dlatego od razu będziesz wiedzieć jaki finalnie będzie koszt pozbycia się niechcianego owłosienia. Na dodatek, zabiegi odbywają się w przyjemnej atmosferze, która zawsze ma na celu zadowolenie naszych klientów.

Zdajemy sobie sprawę, że nadmierne owłosienie może powodować znaczny dyskomfort, w szczególności, gdy występuje ono w widocznych miejscach. Dzięki naszym zabiegom, będziesz mógł lub mogła pozbyć się go i zyskać masę czasu poświęcaną na cykliczną depilację.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *