Jakie wyróżniamy rodzaje antykoncepcji awaryjnej?

Antykoncepcja awaryjna to najlepsza metoda ochrony przed niechcianą ciążą w przypadku nieodpowiedniego zastosowania stałego środka antykoncepcji. W zależności od rodzaju tabletki pigułkę „dzień po” można stosować jeszcze kilkadziesiąt godzin po stosunku. Jakie wyróżniamy rodzaje antykoncepcji awaryjnej?

Escapelle – antykoncepcja online

Jest to jeden z najpopularniejszych środków antykoncepcji awaryjnej. Jego substancją czynną jest lewonorgestrel, który zapobiega owulacji i utrudnia połączenie się plemnika i komórki jajowej. Tabletkę można zażyć do 72 godzin po stosunku, chociaż największą szansę na powstrzymanie zapłodnienia mamy w ciągu 24 godzin. Wtedy jej skuteczność może wynieść nawet 99%. Koszt takiej tabletki to ok. 40 złotych.

EllaOne

Ten rodzaj tabletki można zażyć nawet 120 godzin po stosunku. Oznacza to, że tabletkę „dzień po” można zażyć nawet 5 dni po współżyciu – właśnie tyle może przeżyć plemnik w ciele kobiety. Substancją czynną w preparacie jest octan uliprystalu, który opóźnia owulację poprzez modyfikację aktywności progesteronu. Tabletka kosztuje około 100 złotych, a jej skuteczność wynosi 99,7% (w ciągu pierwszej doby stosowania).

Antykoncepcja – recepta online

Obydwie tabletki są w Polsce dostępne tylko na receptę. Na szczęście żeby ją uzyskać, nie trzeba już umawiać się na wizytę do lekarza w gabinecie stacjonarnym. Antykoncepcja online to usługa, dzięki której żeby uzyskać takie tabletki, nie trzeba się już udawać do ginekologa. Recepta online może być przepisana podczas konsultacji online. Wystarczy wejść na stronę Telemedyk i wybrać konkretną usługę. Po opłaceniu usługi tego samego dnia (często nawet w ciągu godziny) kontaktuje się z nami lekarz. Po uzyskaniu odpowiedniego wywiadu (ostatnia miesiączka, stosowana antykoncepcja itp.) przekazuje nam kod, który można zrealizować w każdej aptece.

E-recepta – tabletki antykoncepcyjne

Ponieważ w przypadku antykoncepcji awaryjnej bardzo ważny jest czas, to taka metoda jest bardzo pomocną usługą. Szybka, tania, sprawdzona, nie wymaga wizyty u lekarza i badania u ginekologa. Przy tym konsultacja online jest całkowicie bezpieczna – lekarz zada nam te same pytania co lekarz w gabinecie, jedyna różnica to forma komunikacji. Dzięki konsultacji online i e-recepcie już w ciągu kilku godzin od stosunku możemy zażywać tabletkę „dzień po”, co znacznie zwiększy nasze szanse niedopuszczenia do zapłodnienia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *